baş ağrısını ilaçsız geçirmek için

Nisan 2012

yorum (0) gönder Sep Icon yazdır

Dr. Mikhail Tombak

Aşağıdaki yöntemlerle baş ağrılarını ilaç almadan da geçirebilirsiniz.

Migren ağrıları için: Boynunuza kehribar bir kolye takın ve uzun süre çıkarmayın.

Migren ağrıları için: Bir vücut temizliği işlemi yapın. En azından kalınbağırsağınızı, karaciğerinizi ve lenfatik sisteminizi temizleyin.

Ayaklarınızı sıcak su dolu bir leğene koyun. Leğendeki su, ayaklarınızın on santim kadarını içine alabilecek derinlikte olmalı. Ayaklarınız sıcak suda dinlenirken, iki şekerli koyu bir çay ya da sıcak nane çayı için.

Eğer başınızdaki ağrı karnınızda biriken gazlardan kaynaklanıyorsa, Dr. Walker tarafından tavsiye edildiği üzere, bir lavman yapın. Sırtüstü uzanın ve karaciğerinizin üzerine bir sıcak su torbası koyarak otuz ila kırk beş dakika dinlenin.

İki kulağınıza da taze sıkılmış pancar ya da soğan suyuna batırılmış pamuk tıkayın.

On beş dakika süreyle vücudunuza ardışık olarak sıcak ve soğuk su tutmak suretiyle duş alın. Sıcak suyla, suyu ayaklarınızdan başınıza doğru yavaş yavaş hareket ettirerek duş almaya başlayın. Daha sonra aynı şekilde vücudunuza soğuk su tutun ve bunu ardışık olarak sürdürün.

Yatmadan önce bir yemek kaşığı şeker emin ve üzerine bir bardak kaynatılmış ılık su için.

Başınıza, boynunuza ve omuzlarınıza masaj yapın.

Eğer burun deliklerinizin birinden hava daha zor çıkıyor gibi hissediyorsanız, diğer burun deliğinizi pamukla tıkayın. Üzerine parmağınızla bastırın ve diğer burun deliğinizden soluyun. Bu, on beş yirmi dakika içinde baş ağrınızın geçmesini sağlayacaktır.

Herhangi bir omurga güçlendirici egzersiz dizisini, boyun bölgesine özellikle dikkat ederek yapın.

Başınızın tepesine, sol ve sağ avuç içlerinize art arda vurun. Her bir avuç içinizle yüz kere olmak üzere.

Kulakmemelerinize parmaklarınızla kuvvetlice, neredeyse çimdikliyormuşçasına masaj yapın.

KD © 2015 Her hakkı saklıdır. Sitedeki yazılar izinsiz ve kaynak belirtmeden başka yerde yayımlanamaz. Sadece dergiye link vererek paylaşım yapabilirsiniz.

KEDİTÖR
HOMO NOVUS
BERABER BÜYÜYELİM
YOGA YOLU
Psiko Kinesiyoloji
KURALDIŞI DÜNYASI
İLUGA
ACİL SERVİS
  • fark et fark et nereye kadar

    Aynalar tutuluyor bize, fark ediyoruz, kişisel gelişim eğitimlerine katılıyoruz yine fark ediyoruz. Ancak tüm bunları fark ettikten sonra kendimizi nasıl değiştireceğiz?

  • o kadından intikam almak istiyorum

    O kadına benimle birlikte olduğunu söyleyip intikam almak istiyorum ama yine de rahatlayamayacağımı biliyorum. Bu döngüden nasıl çıkacağımı bilmiyorum.

Arbeit macht frei…?

1870’lerde bir kitap başlığı olarak kullanılmış bu söz 1930’larda Naziler tarafından derince içselleştirilen bir slogana dönüşmüş. Birçok toplama kampının girişinde yer alıyor: Çalışmak özgürleştirir!  >>
Şifremi UnuttumÜye Ol